DOPROVODNÝ PROGRAM

Doprovodný program (zahrnut ve vložném) v rámci konference METAL 2014 se uskuteční dne 22. 5. 2014 od 13:00 hodin. V případě zájmu se registrujte prostřednictvím konferenčního systému. Program je následující:

 

Plavba lodí po Brněnské přehradě

Přehradní nádrž s rozlohou 2,52 km2 byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Dnes je přehrada oblíbenou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou. Hladinu brázdí celkem šest "parníků", všechny lodě jsou na ekologický elektrický pohon.
Bližší informace/virtuální prohlídka

 

Technické muzeum v Brně

Muzeum dokumentuje vývoj vědy, techniky a průmyslové výroby téměř tří desítek oborů - počínaje řemeslnou výrobou a konče moderní výpočetní technikou. Například výstava „Ulička řemesel“ znázorňuje městské řemeslné prostředí dvacátých a třicátých let 20. století. Uličku tvoří dílny hodináře, knihaře, zámečníka, krejčího, ševce a holiče, doplňuje ji koloniál s pražírnou kávy, zubařská ordinace, hospoda či instalace části pavlačového domu a bytu.
Bližší informace: Ulička řemesel

Dále, expozice mechanické hudby představuje sbírku mechanických hracích strojků charakteristických emotivní zdobností, precizní hodinářskou i uměleckou řezbářskou prací a jemnomechanickým zpracováním materiálů.
Bližší informace: Salon mechanické hudby

Také můžete vidět „Technickou hernu“, která klade důraz na interaktivní činnost návštěvníka s fyzikálním, případně technickým experimentem, s pokusnými modely lze volně manipulovat a sledovat jejich výslednou reakci. Motto: "Dotýkejte se - zkoušejte - pozorujte - poznávejte".
Bližší informace: Technická herna

 

Vila Tugendhat

Vila je zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o jedinou památku moderní architektury v České republice. Vilu manželů Grety a Fritze Tugendhatových z let 1929-1930, navrhl architekt Ludwig Mies van der Rohe.
Bližší informace: Vila Tugendhat